+387 (0)51 430 110 Милоша Обилића 39,
78000 Бања Лука, Република Српска

Обавјештење о Плану савјетовања у августу 2019. године

Више информација

ДАНАС И СУТРА ЕКСПЕРИМЕНТАЛНА МАЛА МАТУРА

Више информација

РТРС и РПЗ припремају квиз

Више информација

Дамјановић у посјети Чешкoj

Више информација

Збирке задатака за провјеру ученичких постигнућа ученика петог разреда

Више информација

Мала матура у Републици Српској обавезна школске 2020/21. године

Више информација

Потребан јединствен буквар у свим земљама гдје живе Срби

Више информација

Школски календар

Школски календар

Детаљније

Списак уџбеника

Списак уџбеника

Детаљније

Пројекти, међународни пројекти и сарадња

Пројекти, међународни пројекти и сарадња

Детаљније

Обавјештења

Резултати Конкурса за избор најбољих ученичких ликовних и литерарних радова на тему „Република Српска“

Датум: 31.12.2012. године
07/2.01/03-614-347-3/12

Број: 07/2.01/03-614-347-3/12

Датум: 26. децембар 2012. године

 

ОСНОВНИМ И СРЕДЊИМ ШКОЛАМА

РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

 

ПРЕДМЕТ: Резултати Конкурса за избор најбољих ученичких ликовних и литерарних радова на тему „Република Српска“

 

 

Поводом 21. годишњице обиљежавања Дана Републике Српске–Стефандана, Републички педагошки завод је расписао Конкурс за избор најбољих ученичких  ликовних и литерарних радова на тему „Република Српска“ и тако омогућио ученицима основних и средњих школа да кроз своје стваралаштво честитају рођендан Републици.

Домаћин завршне свечаности овогодишње манифестације Републици Српској за рођендан је општина Нови Град.

Тим поводом ће 4. јануара 2013. године,у просторијама Градске галерије бити отворена Изложба ученичких ликовних радова, а у Кино сали бичће одржана Свечана академија.

У току Академије ученицима ће уз пригодан културно-умјетнички програм бити додијељене награде и похвале за најуспјешније радове пристигле на Конкурс. Награде ће бити додијељене у конкуренцији ученика основних и средњих школа, посебно за ликовно, а посебно за литерарно стваралаштво. За ученике су предвиђене награде и дипломе, а за њихове наставнике признање за успјешан рада с ученицима.

Од 2960 ликовних радова, колико је приспјело на Конкурс из 148 школа, на изложби ће бити приказани најуспјешнији радови изведени у различитим техникама. Ријеч је о престижној изложби ученичког ликовног стваралаштва, републичког карактера, за коју су радове изабрали стручњаци ликовне умјетности:

  • Зоран Егић, инспектор-просвјетни савјетник за ликовну културу и средње умјетничке школе у Републичком педагошком заводу,
  • Бранкица Бањац, професор сликања, Средња умјетничка школа и
  • Михалјо Ракита, академски сликар, слободни умјетник.

 

Када је у питању литерарно стваралаштво, на Конкурс је приспјело 248 радова из 82 школе. Избор радова извршила је стручна комисија у саставу:

  • Босиљка Спремо, инспектор-просвјетни савјетник за српски језик и књижевност у Републичком педагошком заводу,
  • Мр Силва Добраш, инспектор-просвјетни савјетник за српски језик и књижевност у Републичком педагошком заводу и
  • Мр Драгица Ожеговић, инспектор-просвјетни савјетник за разредну наставу, Републички педагошки завод.

 

Стручне комисије су направиле избор најбољих радова и одлучиле да награде и похвале сљедеће ученике:

 

 

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО

 

ОСНОВНА ШКОЛА

 

Награда за најбољу мапу

Видео рад, VIII разред

Обједињавање покрета и музике

Основна школа „Доситеј Обрадовић“, Добој

Ликовни педагог: Бојана Стојаковић

 

Прва награда

АНЂЕЛА БОЉАК, VII разред

Лептир

Основна школа „Свети Сава“, Зворник

Ликовни педагог: Милан Пантовић и Јово Лалић

 

Друга награда

ИГОР РOМЧЕВИЋ, VIII разред

Монотипија

Основна школа „Доситеј Обрадовић“, Приједор

Ликовни педагог: Ненад Милинов

 

Трећа награда

УНА ЛАКИЋ, IX разред

Република Српска

Основна школа „Милош Дујић“, Челинац

Ликовни педагог: Славица Лучић Копривица

 

Похваљени су сљедећи ученици основне школе:

 

1. БИЉАНА БУДАК, IX разред

Стијене

Основна школа „Никола Тесла“, Прњавор

Ликовни педагог: Жељко Жунић и Дајана Глувић

 

2. ЈОВИЦА КНЕЖЕВИЋ, V разред

Село

Основна школа „Никола Тесла“, Прњавор

Ликовни педагог: Жељко Жунић и Дајана Глувић

 

3. СУЗАНА АЛЕКСИЋ, VI разред

Замак

Основна школа „Вук Караџић“, Кнежево

Ликовни педагог: Сања Ковачић

 

4. ДАНИЕЛ ТУБИЋ, VI разред

Тврђава

Основна школа „Вук Караџић“, Кнежево

Ликовни педагог: Сања Ковачић

 

5. БЛАЖЕН ГРУБАЧ, VI разред

Шашава пјесма

Основна школа „Доситеј Обрадовић“, Кнежево

Ликовни педагог: Гавро Поповић

 

6. ДИЈАНА САВИЋ, VIII разред

Цвијет

Основна школа „19. април“, Дервента

Ликовни педагог: Вујадин Малешевић

 

7. АЛЕКСАНДАР ЛАЗИЋ, VIII разред

Мост у Мостару

Основна школа „19. април“, Дервента

Ликовни педагог: Вујадин Малешевић

 

8. СОЊА ШУКАЛО, VIII разред

Мртва природа

Основна школа „Алекса Шантић“, Бања Лука

Ликовни педагог: Драгомир Савић

 

9. МАРИНА МИТРАШИНОВИЋ, IX разред

Ћуприја на Дрини

Основна школа „Вук Караџић“, Вишеград

Ликовни педагог: Теодора Јанушка

 

10. ИВАНА КОВАЧЕВИЋ, VI разред

Мртва природа

Основна школа „Јован Дучић“, Бања Лука

Ликовни педагог: Вера Катић

 

11. ГОРАН КРАЈИШНИК, VIII разред

Село

Основна школа „Милош Црњански“, Поточани, Прњавор

Ликовни педагог: Ранкa Пеулић

 

 

СРЕДЊА ШКОЛА

 

Прва награда

СЛАВЕН ЦВИЈАНОВИЋ, II разред

Поглед на Нотр Дам

Техничка школа, Добој

Ликовни педагог: Ивана Клопић

 

Друга награда

НИКОЛИНА КОЛУНЏИЈА, IV разред

Линорез, клавир

Гимназија „Петар Кочић“ Нови Град

Ликовни педагог: Мирослав Дрљача

 

Трећа награда

АЊА КНЕЖЕВИЋ, II разред

Воће у корпи

СШЦ „Иво Андрић“, Вишеград

Ликовни педагог: Весна Нешковић

 

Похваљен рад:

 

1. МИРЈАНА ПРЕРАДОВИЋ, II разред

Гвоздена глава

Гимназија, Прњавор

Ликовни педагог: Мр Жељко Јелић

 

 

 

 

ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО

 

ОСНОВНА ШКОЛА

 

Пpва награда

БОЈАН ПРОДАНОВИЋ, VII  разред

Република Српска

ОШ„Вук Караџић“ Братунац

Наставница: Слободанка Балмазовић

 

Друга награда

СТАНИСЛАВА САВАТИЋ, IX разред

Пјесма за моју Српску

ОШ„Дворови“ из Бијељине

Наставница: Драгица Николић

 

Трећа награда

СТЕФАН МАЛБАШИЋ, VIII разред

Република Српска

ОШ „Пале“ из Пала,

Наставница: Новка Васиљевић

 

 

СРЕДЊА ШКОЛА

 

Пpва награда

ВЛАДАН ПЕТКОВИЋ, II разред

Брацо

Пољопривредна и медицинса  школа  у Бијељини

Наставница: Јасминка Лукић

 

Друга награда

АЛЕКСАНДРА МАРКОВИЋ I  разред 

Република Српска, домовина моја

Пољопривредна и медицинса  школа  у Бијељини

Наставница: Снежана Којдић

 

Трећа награда

ДРАГАНА ПЕРИШИЋ IV разред   

Република Српска

Гимназије „Јован Дучић“у Требињу

Наставница: Олгица Цице.

 

 

С поштовањем,

 

В.д. директора

Мира Грбић, проф.

Бр. 624 - RPZ_dopis.pdf(RPZ_dopis.pdf)


Архива обавјештења